Jeśli jednym z naszych celów bizesowych jest stworzenie medium, którego zadnie będzie polegało przede wszystkim na nieustannym serwowaniu istotnych z punktu widzenia użytkownika treści, to aplikacja tego typu może z powodzeniem zastąpić popularne niegdyś kampanie mailingowe. Powiadomienia Push są obowiązkowym elementem każdej aplikacji mobilnej, jednak ich rola w aplikacji tego typu nabiera szczególnej wagi. Aplikacja informacyja poprzez swą względną prostotę technologiczną stanowi niezwykle uniwersalne i atrakcyjnie ekonomicznie rozwiązanie na zainstnienie własnej firmy lub marki w sklepach aplikacji mobilnych i powiązanych z nimi wynikach wyszukiwania.

CASE: AutoShow Extra

Aplikacja będąca biuletynem informacyjnym o bieżących wydarzeniach motoryzacyjnych jest częścią systemu składającego się z następujących elementów:

Aplikacja mobilna iOS
 • Natywna aplikacja iOS
 • Natywna aplikacja Android
 • Responsywny portal internetowy będący HTMLową wersją aplikacji mobilnej, odzwierciedlający większość funkcjonalności. Serwis zbudowany został w technologii AngularJS i wykorzystuje to samo API, co aplikacje mobilne.
 • Interfejs komunikacyjny w postaci API systemu
 • Autorski system CMS zarządzający treścią i zawartością wszystkich aplikacji.
 • Szczegółowe statystyki, powiadomienia Push, system diagnostyczny


Funkcjonalność aplikacji mobilnej

 • Aplikacja korzysta z zewnętrznego źródła danych i została zaprojektowana do pracy tylko w trybie online. Aktualna baza danych pobierana jest każdorazowo poprzez API.
 • Założeniem aplikacji było serwowanie aktualności z wydarzeń motoryzacyjnych emitowanych w większości przypadków z własnych źródeł właściciela systemu.
 • Aplikacja została rownież wyposażona w tryb serwowania treści z serwisów trzecich przy użyciu bardzo prostego mechanizmu WebView – zagnieżdżenia zaprzyjaźnionego serwisu w odpowiednim oknie newsa.
 • Aplikacja posiada zintegrowany mechanizm wyszukiwania oraz filtrowania zawartości według kategorii. Samo filtrowanie odbywa się na urządzeniu bez pośrednictwa API.
 • Aplikacje zostały wyposażone w mechanizm powiadomień Push umożliwiający wysyłanie notyfikacji o nowych wpisach.
 • Wpisy zostały podzielone na kategorie. Dodatkowo istnieje możliwość emisji wpisów sponsorowanych, widocznych zawsze pośród najnowszych wiadomości. Kwintesencją systemu są newsy wideo, tworzone z materiałów autorskich i hostowane na platformie YouTube. Krotki filmik stanowi najistotniejszy załącznik newsa.


Aplikacja mobilna iOS
Ekran główny

Lista artykułów

Aplikacja mobilna iOS
Ekran artykułu

Komplenty artykuł z dołączonym wideo

Aplikacja mobilna iOS
Ekran informacyjny

Interaktywne dane kontaktowe do właściciela aplikacjiPlany wydawnicze

Najbliższa znaczna aktualizacja obejmie integracje aplikacji z katalogiem firm motoryzacyjnych. Od strony technicznej system będzie pracował na dwóch niezależnych źródłach danych z zupełnie rożnych lokalizacji, przetwarzanych przez spójne ze sobą podwójne API. Katalog firm został przetestowany do przetwarzania danych liczonych w setkach tysięcy rekordów.

Możliwości techniczne aplikacji

System został stworzony do obsługi kilku tysięcy newsow, co daje mu gwarantowana żywotność kilku lat. Przetestowana aplikacja pozwala na przetworzenie bazy wielkości dziesiątek tysięcy wpisów, także w razie takiej potrzeby autorzy maja otwarta drogę do rozpoczęcia procesu skalowania systemu.

Przetestuj nasz produkt

Aplikacja została opublikowana dla naszego klienta w sklepie Google Play oraz App Store. Zapraszamy do jej przetestowania: